Levné ubytování & cestování
s hostelovou kartou
www.hostely.cz

English

Iceland

Kontakt

Islandská hostelová asociace
Borgartún 6
105 Reykjavík
Tel.: 3545756700

Hostely na Islandu (HI Iceland)
hostel_reykjavik_downtow hostel_reykjavik_downtown hostel_reykjavik_downtown_island hostel_reykjavik_downtown1_island hostel_island_reykjavik_city hostel_city_reykjavik_island hostel_city_reykjavik hostel_island_akureyri hostel_island_akureyri1

Islandská hostelová asociace

Česká Hostelová Asociace představuje hostely Islandské Hostelové Asociace (Hostelling International Iceland), které se každoročné stávají vyhledávaným místem tísíců turistů z celého světa. Stejně jako Island, tak i islandské hostely zažívají v posledních letech doslova turistický boom a zájem o návštěvu Islandu a tamějších hostelů neustále stoupá. Islandská hostelová asociace se v posledních 2-3 letech neuvěřitelně přizpůsobila zájmu návětěvníků tohoto ostrova a během posledních let rozšířila svou ubytovací kapacitu o desítky hostelů a služby o báječné aktivity a toury. Cílem je nabídnout cestovatelům z celého světa ubytování po celém obvodu Islandu a to se v roce 2011/12 povedlo!


Základní informace: V roce 2012 již můžete využít služeb 36ti hostelů po celém Islandu. Základnou jsou 2 vyjímečné hostely v Reykjavíku (City a Downtown) a pak již můžete pokračovat směrem, který si vyberete. V nabídce jsou nové hostely s moderním vybavením i tradiční turistické chaty, ale všude vládne přátelská atmosféra. Většina z hostelů nabízí i pestrou nabídku akitvit a prohlídkových tras.


Islandské hostely ve většině případů nabízí ubytování ve 2-6ti lůžkových pokojích. Jediný hostel ve Fljótsdaluru nedisponuje 2lůžkovým pokojem a v osmi hostelech lze využít i nabídku ubytování v pokojích s příslušenstvím. Ve většině případů lze využít samoobslužných kuchyní, kde si zdarma můžete připravit jídlo.

 

Povlečení a ručník s sebou...ve všech hostelech dostanete k dispozici přikrývku a polštář, ale povlečení je pouze za příplatek. Můžete využít svůj spacák.


Ceny se pohybují od 550 Kč za lůžko na společném pokoji!


Počasí - nevyzpytatelné! Přestože se na Island můžete vydat i v zimě, tak doporučujeme letní měsíce, kdy je přeci jen tepleji. Ale i v létě doporučujeme hodně teplé oblečení s sebou. Počasí se rychle mění a především díky větru člověk brzy promrzne na kost. 


Hostelová karta: Členství (HI membership) není pro ubytování v hostelech Islandské hostelové povinností, ale vřele doporučujeme. Členi (držitelé hostelových karet) ušetří za 1 noc 600 Islandských korun (cca 85 Kč). Hostelová kartička vyjde na Islandu na 300 kč, u nás na 200, takže pokud na Island a do hostelů, tak asi není co řešit. Hostelovou kartu objednávejte ZDE!

 

Doporučujeme hostely v Reykjavíku a pestrou nabídku aktivit!


Reykjavík Hostel Downtown - jeden z nejnovějších hostelů a především jeden z nejlépe hodnocených hostelů celého světa. Poloha v centru Reykjavíku, bohatá nabídka služeb a moderní design. Vyzkoušeno, prověřeno...nádhera. 

 

Reykjavík City Hostel - další z krásných hostelů. Poloha není úplně nej (nějakých 30minut pěšky do centra Reykjavíku), ale vše ostatní je perfektní. Wifi zdarma, dvojlůžkové pokoje s příslušenstvím a spousta zábavy! 

 

Z široké nabídky aktivit a prohlídkových tras vybíráme: rafting, rybolov, koupání, cyklistika, sledování velryb, jízda na koních a mnoho dalších. Kompletní přehled veškerých aktivit najdete na stránkách Islandské hostelové!

 

Speciální nabídka / TIP České hostelové!

Záleží kolik dní chcete na Islandu strávit a kolik toho chcete vidět, ale v rozmezí 10-15 dní můžete projet celý ostrov a vychutnat si Island po všech stránkách. Prohlédněte si nabídku a přehled jednotlivých tras po Islandu. 

 

Novinky: V roce 2013 bude otevřen nový hostel v Reykjavíku - Hostel Loft. Dá se očekávat vysoký komfort a moderní design. 

 

Pár brožurek a letáků ke stáhnutí - doporučujeme průvodce Islandem a hostely 2013.

 

A když na Island tak letecky, a když letecky, tak s Letuska.cz - držitelé hostelových karet ušetří 100 Kč na letence do Reykjavíku. Podívejte se na akutální nabídku letenek na Island.