Levné ubytování & cestování
s hostelovou kartou
www.hostely.cz

English

Slovenia

Kontakt

Slovinská hostelová asociace
Gosposvetska cesta 86
2000 Maribor
Tel.: 38622342137
Fax: 38622342136

Hostely ve Slovinsku
Lyzovani_Krkovec_zdroj:www.slovenia.info_autor:J.Skok hostel_ajdovščina_slovinsko Slovinsko_zdroj:www.slovenia.info_autor:Dunja_Wedam hostel_alibi_ljubljana_HI_Slovenia Bledske_jezero_zdroj:www.slovenia.info_autor:Bobo hostel_ljubljana_HI_Slovenia Slovinska_zdroj:www.slovenia.info_autor:Dunja_Wedam hostel_pekarna_maribor Rafting_reka_soca_zdroj:www.slovenia.info_autor:B.Kladnik hostel_ljubljana_Slovenia_YHA Ljubljana_triple_bridge_zdroj:www.slovenia.info_autor:Dunja_Wedam hostel_videc_pohorje_HI_Slovenia Velika_planina_zdroj:www.slovenia.info_autor:Dunja_Wedam hostel_brezice_HI_Slovenia Slovinsko_zdroj:www.slovenia.info_autor:J.Skok HI_SLOVENIA

Slovinská hostelová asociace

Česká Hostelová Asociace představuje hostely Slovinské Hostelové Asociace (Popotniško združenje Slovenije - Hostelling International Slovenia), které se nachází po celém Slovinsku. Slovinsko je malá a srdečná zeme plná kontrastů, kde se potkávají Alpy a Středozemí. Vůně moře i vítr hor, Slovinsko vás příjemně překvapí během každodeních výletů. Kde jinde v Evropě můžete po lyžovačce smočit své nohy v teplém Jaderském moři? Krásná příroda, kouzelné údolí, krasové jeskyně a především fantastická domácí kuchyně a vynikající víno. Slovinsko potěší každého z vás. 


Základní informace: Objevte kouzlo 48 slovinských hostelů ve městech i na horách. Díky malé rozloze Slovinka můžete procestovat celou oblast za relativně krátký čas. Všechny hostely jsou dobře dostupné autem, vlakem či autobusem. Hostely ve Slovinsku nabízí ideální ubytování pro jednotlivce, rodiny i skupiny. Hostely ve Slovinsku se pyšní příjemným ubytováním na úrovni hotelových standardů. V naprosté většině hostelů můžete využít privátních pokojů s příslušenstvím a využít i dalších služeb - internet a wifi zdarma, plně vybavené samoobslužné kuchyně, recepce nonstop, dorpovodné programy, informační servis a vždy dobře naladění recepční. Kvalita ubytování a nízké ceny každoročně lákají tisíce turistů. 

 

Hostelová karta: Držitelé hostelových karet mají ve všech hostelech Slovinské hostelové 10% slevu. Členství (HI membership) není povinné, ale vyplatí se již po 3-4 nocích strávených v těchto hostelech. Ve Slovinsku mohou držitelé hostelových karet využít i dalších slev, např na sportovní aktivity (rafting, lezení, kola, kánoe, paragliding, lyžování) či ve městech při vstupech do muzeí, galerií, do hradů a zámků. Podívejte se na kompletní přehled slev ve Slovinsku. Hostelová karta ve Slovinsku stojí okolo 250 Kč. V ČR stojí tato karta 200 Kč, takže u nás vyjde přeci jen o něco levněji. Pokud plánujete využít služeb některých z těchto 48 hostelů, tak doporučujeme kartu koupit u nás. Hostelovou kartu objednávejte ZDE!

 

Doporučujeme hostely v Bledu, Ljubljaně a Mariboru:


Bled (hostel Bledec, hostel Radovljica)  - se nachází u Bledského jezera v zajetí hor a je znám nejen díky svému vyjímečnému mikroklimatu a síle termálních pramenů. Vyražte za odpočinkem i sportovním vyžitím právě tam a budete se pak každoročně vracet. Můžete přespat přímo v Bledu v hostelu Bledec nebo v historickém městečku Radovljica ve stejnojmeném hostelu (Radovljica se nachazí cca 15 minut od Bledu).

 

Ljubljana (hostel Alibi, hostel Park a hostel Ljubljana) - největší a hlavní město Slovinska nabízí nejenom kulturní vyžití díky pravidlým akcím, koncertům či festivatlů, ale i výlety za památkami a možnost sportovního vyžití. Ljubljana se nachází v okolí lesů, hor a jezer a je vhodným výletním místem za městským životem i za dobružstvím v přírodě. Jednotlivcům doporučujeme hostel Alibi, který se nachází přímo v centru Ljubljany. Hostel Park (10 minut od vlakového nádraží) je součástí hotelového komplexu a nabízí tedy širokou nabídku pokojů a výborné snídaně. Skupinám vřele doporučujeme Hostel Ljubljana, který nabízí parkoviště pro autobusy a je vzdálen pár minut městskou dopravou do centra města Ljubljana. 


Maribor (hostel Uni, hostel Pekarna, hostel Mlada lipa, Videc hostel) - navštivte hlavní město kutlury (2012) a hlavní město mládeže (capital of youth 2013) a ihned pochopíte proč se pyšní těmito tituly. Univerzitní město plné galerií, muzeí, koncertních síní nabízí možnost kulturního vyžití každému dle jeho chutí. Ulice plné studentů, turistický ruch, tanec a hudba, dobré víno a zpěv. Hostel Uni (poloha v centru) je součástí hotelového komplexu a nabízí spíše komfortní ubytování než hostel s cestovatelským duchem, který se schoval v hostelu Pekarna (poloha v centru). Hostel Pekarna je součástí centra pro mládež, kde se pravidelně konají kutlurní akce. Kousek od centra, již na okraji hor, se můžete ubytovat v hostelu Mlada lipa či hostelu Videc, které jsou ideální základnou pro turisty, bikery i lyžaře. 

 

Speciální nabídka / TIP České hostelové!

Stud farm Lipica - navštivte jednu z nejstarších stájí na světě a objevte kouzlo rodiště koňů Lipicánských. Historiie bilých Lipicánů se píše již více než 4 století a toto místo se stalo přírodní a kulturní světovou památkou. Doporučujeme se ubytovat v hostelu Pliskovica, který se nachází necelých 20km od Lipice, případně v hostelu Histria. Hostel Histria leží přibližně 30km od Lipice.  

 

Postojnské jeskyně (Postojna cave) - to je podzemní katedrála, kde staletí neznamenají nic. Jedny z nejrozlehlejších krasových jeskyní (více než 20km chodeb) jsou vyjímečnou turistickou atrakcí, kterou navštívilo již více než 34milionů návštěvníků. S hostelovou kartou získáte slevu na vstupném do Postojnských jeskyní (platíte studentské vstupné). Hostel Proteus najdete přímo v centru městečka Postojna. 

 

Tak na co ještě čekáte? Začněte svou cestu za krásami střední Evropy a Pobaltí právě ve Slovinsku, které je označováno jako srdce Evropy (ostatně jako ČR) a využijte služeb hostelů Slovinské hostelové asociace, která vám zaručuje bezpečné ubytování na cestách za dobrodružstvím, hobnou za přírodními krásami i na výletech za památkami.  


VÍCE FOTEK ZE SLOVINSKA A SLOVINSKÝCH HOSTELŮ NAJDETE NA FACEBOOKU ČESKÉ HOSTELOVÉ!

 

Rádi byste vyzkoušeli i hostely v okolních zemích? Zkuste hostely ve Vídni či hostely v Budapešti