Levné ubytování & cestování
s hostelovou kartou
www.hostely.cz

English

Rezervace ubytování

Rezervace On-Line

 • www.hihostels.com
 • 4000 hostelů
 • 90 zemí
 • rezervační poplatek: 1.50 GBP
 • 5% předem / 95% v hostelu

Rezervační kanceláře

 • Hostel Advantage
 • Pension Beta

Česká hostelová karta

 • klíč k hostelům sítě HI
 • výrazné slevy na ubytování
 • žádné příplatky
 • cena: 300 Kč / platnost 1 rok
 • neutrácejte v cizině

Ubytování v zahraničí...hostelová karta je klíč..

Hostelling International Logo Mezinárodní Hostelová Federace Vám nabízí možnost ubytování ve více než 4000 hostelů po celém světě. Členské hostely jsou označeny jejím logem, které je celosvětově uznávanou známkou kvality a záruku minimálních ubytovacích standardů. Jedná se o hostely prověřené a minimálně jednou do roka kontrolované. Logo HI (Hostelling International) by vám mělo zaručit jistotu solidního a cenově dostupného ubytování, stejně tak možnosti informačního servisu na recepcích.

Podmínky ubytování:

V některých zemích (např. v Německu, Francie, Španělsku, Rakousku) je nutné býti držitelem hostelové karty (členem), abyste se v daném hostelu mohli ubytovat, v jiných zemích (např. v České republice, Dánsku či Maďarsku) je držitelům hostelových karet nabídnuta výrazná sleva na ubytování. A v dalších zemích (např. v Anglii, Skotsku, Kanadě či USA) jsou nabízeny turistům tzv. „ceny pro držitele karet – členské ceny“, v těchto zemích musíte počítat s tím, že nejste-li držitelem hostelové karty, tak Vám budou účtovány příplatky.

Kompletní přehled podmínek v jednotlivých zemích na: www.hihostels.com/web/m-benefits.en.htm

Ve většině zemí, kde je členství – vlastnictví hostelové karty – povinné, si můžete na recepcích jednotlivých hostelů zakoupit tzv. „Welcome stamps“, které Vám umožňují přespat v hostelu například jedinou noc.

Pokud se rozhodnete pro HI hostely v jakékoli zemi, tak je pro Vás bezpochyby nejvýhodnější zakoupit HOSTELOVU KARTU v České republice.

Jak si uděláte rezervaci?

Jste-li držitelem kreditní karty a máte-li přístup na internet, tak využijte možnosti rezervace On-Line na webových stránkách Mezinárodní Hostelové Federace – www.hihostels.com a vyberte si hostel dle své volby. U těchto rezervací vždy platíte (Vám bude strženo z karty) 5% z celkové částky a zbylých 95% doplácíte na recepci vybraného hostelu. Vaše rezervace je fixní.

V případě že nejste držitelem kreditní karty, nemáte-li přístup na internet či se raději spolehnete na odbornou pomoc, tak doporučujeme návštívit některou z naších rezervačních kanceláří, kde si můžete nechat udělat rezervaci. Zde zaplatíte 10% z celkové částky a zbylých 90% zaplatíte na recepci vybraného hostelu. V těchto rezervačních kancelářích Vám vytiskneme „Potvrzení o rezervaci“ - VOUCHER.

S Českou hostelovou kartou můžete využít i dalších slev na celém světě – slev nejenom na ubytování, ale i na dopravu, vstupy do muzeí, na dopravu či turistické vybavení, průvodce i cestovní pojištění. Přehled slev naleznete na www.hihostels.com. Doporučujeme navštívit stránky jednotlivých hostelových asociací, kde jsou uváděny přehledy slev kompletní.