Levné ubytování & cestování
s hostelovou kartou
www.hostely.cz

English

Historické podzemí v Plzni

partner Hostelové karty

Česká Hostelová představuje Plzeňské historické podzemí


Objevte a prozkoumejte život pod městem Plzeň. Navštivte Plzeňské historické podzemí, labyrint chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován již od 14. století a který je neoddělitelně spojen s historií i současností města. Poznejte život pod městem a odhalte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Součástí prohlídky je ochutnávka piva Master (pro starší 18 let). Vstup najdete v budově Pivovarského muzea, Veleslavínova 6.


Trasa prohlídky: Lednice - Labyrint chodeb - Studny a jímky - Podzemí jako součást opevňovacího systému města - Život středověkých Plzeňanů - Vodárenská věž - Závěr prohlídky a ochutnávka piva


Překvapením jara 2012 jsou Alchymistické dílny v podzemí.

Od 1.4. do 31.5. jsou standardní prohlídky podzemí zpestřené o alchymistické pokusy a prohlídka je prodloužena o 20 minut


Praktické informace: doba prohlídky je cca 50 minut + 20 minut s alchymisty.


Otevírací doba: duben – prosinec: denně 10:00 – 18:00 hod.

Aktuální časy prohlídek zjistíte na uvedených kontaktech.

Z bezpečnostních důvodů není povolen vstup dětem do 3 let.


Vstupné: Základní – 70 Kč / Snížené – 50 Kč. Hostelovou kartou zaplatíte pri vstupu do historického podzemí snížené vstupné.


Více o prohlídce: Prohlídka je možná pouze s průvodcem a maximální velikost skupiny je 20 osob. Celoročně doporučujeme našim návštěvníkům do podzemí teplejší oblečení, teplota se pohybuje okolo +6 °C. Parkování je možné zdarma v areálu Plzeňského Prazdroje (ca 10 min. chůze) nebo za poplatek v parkovacím domě Na Rychtářce (2 min chůze). Vstup se psy je do Plzešnkého historického podzemí zakázán. Dbáme na Vaši bezpečnost, proto z bezpečnostních důvodů je 1. na prohlídku Plzeňského historického podzemí zakázán vstup dětem do3 let / 2. nutné po celou dobu prohlídky používat bezpečnostní helmu, kterou Vám zapůjčíme včetně hygienické síťky. Nedoporučujeme vstup v dámských botách s vysokým a úzkým podpatkem.

Více informací o prohlídkách se dozvíte na stránkách Plzeňského historického podzemí.


Nenechte si ujít příležitost zajít i do Plzeňského pivovarského muzea, které sídlí na stejné adrese, ač na zemí...a dále do plzeňských pivovarů Gambrinus a Prazdroj. Či hledáte zábavu z jiného soudku? Nechte se postrašit v plzeňském Muzeu StrašidelVíce o památkách v okolí naleznete na naší mapě slev a benefitů či v přehledu partnerů (komplet seznam míst s benefity pro držitele hostelových karet).

 

Příjemné ubytování v Plzni naleznete v hostelu River.                            

Kontakty:

Plzeňské historické podzemí

Veleslavínova 6, 301 00 Plzeň