Levné ubytování & cestování
s hostelovou kartou
www.hostely.cz

English

Pivovar Plzeňský Prazdroj

partner Hostelové karty

Česká Hostelová představuje Pivovar Plzeňský Prazdroj v Plzni.


Plzeňský Prazdroj vás zve na setkání s legendou. Každá země má své symboly a legendy. Mezi ty české patří plzeňský ležák – Pilsner Urquell, pivo, které inspirovalo více než dvě třetiny všech světových piv s označením pils, pilsner či pilsenerPřijďte se na vlastní oči podívat, jak vzniká legenda.Seznámíte se s historií a tajemstvím výroby výjimečného ležáku Pilsner Urquell a prohlédnete si autentická místa pivovaru, kde se pivo vaří již od roku 1842. Navštívíte srdce pivovaru - historickou a současnou varnu, prohlédnete si moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví za hodinu. Provedeme Vás unikátní expozicí surovin, navštívíte panoramatické kino či síň slávy.  Neodmyslitelným završením prohlídky jsou historické pivovarské sklepy, kde ochutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů (pouze pro starší 18ti let). Návštěvu pivovaru doporučujeme završit posezením v restauraci Na Spilce, která je s kapacitou 550 míst největší pivnicí v Čechách a nabízí tradiční českou kuchyni a výborně ošetřené pivo Pilsner Urquell.


Trasa prohlídky: Návštěvnické centrum – Stáčírna - Nová expozice Pilsner Urquell – Varny - Hala slávy - Sklepy


Praktické informace: Prohlídkovou trasu Pilsner Urquell lze absolvovat pouze s průvodcem.Pro samostatnou rezervaci je počet osob ve skupině minimálně 10. Prohlídka  Pilsner Urquell je bezbariérová.Pro návštěvu sklepů doporučujeme teplejší oblečení - teplota se pokynuje okolo +8°C.

Otevírací doba: duben – září: denně 8:00 – 18:00 hodin / říjen – březen: denně 8:00 – 17:00 hodin. Aktuální časy prohlídek zjistíte na uvedených kontaktech.

Vstupné: Základní – 120 Kč / Snížené – 70 Kč. Hostelovou kartou zaplatíte do pivovaru Plzeňský Prazdroj snížené vstupné.


Upozornění pro nezletilé návštěvníky !!! Pro mladší 18ti let je vstup na standardní prohlídkovou trasu Pilsner Urquell povolen pouze se souhlasem a pod trvalým dozorem rodičů či jiné odpovědné doprovázející osoby starší 18 let a plně způsobilé k právním úkonům (např. učitele, průvodce).

Více informací o prohlídkách se dozvíte na stránkách pivovaru Plzeňský Prazdroj.


Doporučujeme navštívit i Pivovar Gambrinus, Pivovarské muzeum a Historické podzemí -  vše Plzni, a dále partnerské pivovary ve Velkých Popovicích (Velkopopovický Kozel) a Pivovar Radegast na Moravě, nedaleko Ostravy.


Či hledáte zábavu z jiného soudku? Nechte se postrašit v plzeňském Muzeu StrašidelVíce o památkách v okolí naleznete na naší mapě slev a benefitů či v přehledu partnerů (komplet seznam míst s benefity pro držitele hostelových karet).

 

Ubytujte se v hostelu České Hostelové Asociace v Plzni, v hostelu River

Kontakty:

Pivovar Plzeňský Prazdroj

U Prazdroje 7, 301 00 Plzeň