Levné ubytování & cestování
s hostelovou kartou
www.hostely.cz

English

Pivovarské muzeum v Plzni

partner Hostelové karty

Česká Hostelová představuje Pivovarské muzeum v Plzni


Prožijte, poznejte a ochutnejte příběh piva. Pivovarské muzeum se nachází v unikátně zachovalém právovárečném domě z 15. století v centru města Plzně. Muzeum bylo otevřeno v roce 1959 a patří mezi nejstarší muzea svého druhu na světě. Přijďte na prohlídku a prožijte příběh piva od starověku do současnosti. Dozvíte se  o výrobě a způsobu podávání i pití piva. Zábavná i poučná expozice potěší milovníky historie a pivovarnictví. Součástí prohlídky je ochutnávka piva Pilsner Urquell (pro starší 18ti let).


Trasa prohlídky: Historie Pivovarského muzea  - Starověk Historická hospoda  - Sladovna – humna  - Hradby  - Hvozd -Valečka -Laboratoř  - Historie pivovarů v Plzni - Kolekce pivních lahví - Plzeňská restaurace z 30. let 20. století  - Plzeňské hospody  - Nádoby na pití piva  - Sklepy  - Dvůr - doprava piva…Při návštěvě Pivovarského muzea nesmíte minout šenk Na Parkánu (Veleslavínova 4) s atmosférou pivnice z 30. let 20. století. Vraťte se zpět v čase a vychutnejte si zde jedinečné nefiltrované pivo Pilsner Urquell 


Velikonoční překvapení: Pivovarské muzeum pro Vás připravilo interaktivní prohlídku s velikonočními motivy. Přiďte si zpříjemnit Velikonoční svátky do Pivovarského muzea od soboty do podnělí, 7.4. až 9.4.2012 a připomeňte si svátky jara netradičně.


Praktické informace: doba prohlídky je cca 60 minut


Otevírací doba: leden – březen: denně 10:00 – 17:00 hod / duben – prosinec: denně 10:00 – 18:00 hod.


Vstupné: Základní – 70 Kč / Snížené – 50 Kč. Hostelovou kartou zaplatíte do Pivovarského muzea snížené vstupné.


Více informací o prohlídkách se dozvíte na stránkách Pivovarského muzea


Nenechte si ujít příležitost prozkoumat i Plzeňské historické podzemí, které zakopáno jest na stejné adrese, ač v podzemí...a dále doporučujeme navštívit alespoň jednu z prohlídek v pivovaru Plzeňského Prazdroje - Prohlídku Gambrinus (pohlídka plná akce a zábavy) či Prohlídku Pilsner Urquel (setkání s nejznámějším naším pivem). 


Či hledáte zábavu z jiného soudku? Nechte se postrašit v plzeňském Muzeu StrašidelVíce o památkách v okolí naleznete na naší mapě slev a benefitů či v přehledu partnerů (komplet seznam míst s benefity pro držitele hostelových karet).

 

Příjemné ubytování v Plzni naleznete v hostelu River.

Kontakty:

Pivovarské muzeum v Plzni

Veleslavínova 6, 301 00 Plzeň